Mapa turystyczna Polski

Mapa atrakcji turystycznych

Mapa szlaków turystycznych

Travegeo by ShareMap

Mapa turystyczna Polski

Planujesz krótką wycieczkę, a może dłuższą wyprawę po różnych zakątkach Polski? Wybierasz się na urlop latem, zimą, a może wiosną lub jesienią? Bez względu na porę roku, pogodę, liczbę współtowarzyszy czy inne okoliczności zaplanuj i odkrywaj atrakcje turystyczne, szlaki oraz regiony, o których do tej pory nie miałeś pojęcia. Wszędzie możesz dojechać pociągiem. Przygotowaliśmy dla Ciebie interaktywną mapę Polski, która wskaże najbliższe linie kolejowe, dworce, połączenia oraz cenę biletu. Dowiedz się, co dokładnie ona kryje i wykorzystaj ten potencjał!

Mapa atrakcji turystycznych

Najpierw oczywiste było podróżowanie z papierową mapą, następnie zaś pojawiły się nawigacje online, które prowadziły Cię od punktu A do punktu B. Mogłeś więc sprawdzić nie tylko położenie ulic, ale również poszczególnych atrakcji. Na naszej stronie POLREGIO udostępniliśmy mapę turystyczną Polski Travel Map w wersji online. Nie jest to klasyczna mapa, lecz interaktywna. To oznacza, że wystarczy kilka kliknięć kursorem, by zaplanować wycieczkę kolejową, sprawdzić połączenia i trasę pociągów, kupić bilet, zapoznać się z atrakcjami w regionie, a nawet zaplanować w danym miejscu nocleg. I tutaj masz dwa rozwiązania:
  • w większych miastach (nie tylko w stolicach województw) zobaczysz lokalizację głównych atrakcji na zdjęciach 360°. Wystarczy, że klikniesz w nie, a po lewej stronie pojawi się okno z krótką charakterystyką danego miejsca, z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi, powierzchnią, liczbą ludności, najbliższymi stacjami POLREGIO, najbliższymi lotniskami oraz zdjęciami. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, wystarczy kliknąć „więcej”, a przeniesiesz się do kolejnej zakładki;
  • w miastach bez zdjęć panoramicznych widnieją podstawowe informacje o danej atrakcji turystycznej, z najbliższymi stacjami POLREGIO i lotniskami. I tak samo jak wyżej – przenieś się do kolejnej zakładki, gdy potrzebujesz się dowiedzieć czegoś więcej.
Wybrane pozycje możesz „dodawać do podróży”, tworząc tym samym swoją interaktywną mapę wycieczki. Mamy też panoramiczne zdjęcia 360° naszych pociągów, więc dokładnie zobaczysz, czym będziesz się przemieszczać. To jeszcze nie wszystko. Jeśli zaś nie jesteś pewny, jaki będzie cel Twojej podróży, zainspiruj się naszą mapą. Wprowadziliśmy następujące filtry oraz kategorie: parki i rezerwaty, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, szczyty górskie, zimowe atrakcje, muzea i galerie, zamki i pałace, archeologia oraz kolejki wąskotorowe. Nawigacja po nich nie powinna sprawiać problemów. Znajdziesz je na górze strony – w czerwonych kółeczkach. Każdy punkt ma ponadto swoje oznaczenie i jest wyróżniony innym kolorem na mapie.

Mapa szlaków turystycznych

Polska ma naprawdę wiele do zaoferowania – są tutaj góry, morze, jeziora, rzeki, duże miasta, małe miasta, nowoczesność, tradycja. Możesz spędzać czas aktywnie lub spokojnie, wypoczywając na łonie natury. Skorzystaj z licznych szlaków pieszych, rowerowych, a nawet konnych. Weź swój jednoślad albo zarzuć plecak i wyrusz na ciekawą wyprawę, z uwzględnieniem mijanych po drodze atrakcji.
Długość trasy i jej trudność dostosuj do swojego wieku, zdrowia oraz kondycji. Na szczęście ukształtowanie terenu jest na tyle zróżnicowane, że bez problemu wybierzesz coś dla siebie. Na szlakach możesz też spotkać innych turystów, którzy przedstawią Ci swoje polecane trasy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść w ich ślady.

Mapy turystyczne regionów Polski

Mapa turystyczna Polski składa się z wielu warstw i jeśli chcesz zaplanować urlop na zwiedzanie konkretnego regionu, wystarczy, że przybliżysz go kursorem i już możesz sprawdzać, co w sobie kryje. Taka wycieczka po regionie nie musi mieć konkretnego celu – eksploruj, zwiedzaj, poznawaj kolejne obszary, nie obawiaj się wchodzenia na nowy szlak. Efekt z pewnością Cię zaskoczy.
Dla jeszcze większego ułatwienia korzystania z naszych map i poruszania się po danym regionie możesz zobaczyć pełną siatkę połączeń kolejowych – całorocznych i sezonowych – a gdy klikniesz w dowolnym miejscu na mapie, to pomarańczowa interaktywna linia wskaże Ci najbliższą stację POLREGIO. To bardzo wygodne rozwiązanie, które daje dostęp do podejrzenia trasy pociągów.
Korzystaj z mapy turystyczno-krajoznawczej Travel Map, szukaj ciekawych miejsc na weekendowy urlop i dłuższe wczasy, poznając piękno naszego kraju!
ZACZNIJ PLANOWAĆ

Loading data